پیشینه
پس از تصویب اساسنامه جدید انجمن، در مجمع عمومی فوق العاده مورخ 23 تیر 1393، طبق ماده (8) اساسنامه جدید: «اعضای عادی انجمن پس از حداقل دو سال عضویت و احراز شرایطی شامل قبولی در آزمون تخصصی، کسب تجربه‏ کاری، و گذراندن دوره‎های آموزشی که ضوابط آن توسط ‏‏شورای‏ عالی تعیین خواهد شد می‎توانند به عنوان "عضو خبره" در یک یا چند شاخه‏ تخصصی شناخته شوند». شورای عالی انجمن در اجرای این ماده اساسنامه، پس از بحث و بررسی‎های مفصل کارشناسانه، سرانجام در جلسه مورخ 28 فروردین 1396 با تصویب «آیین‎نامه چگونگی احراز شرایط عضویت خبره» ضوابط و ساز و کار مورد نیاز برای اعطای عضویت خبره به اعضای واجد شرایط انجمن در سه شاخه تخصصی «حسابدار مالی خبره»، «حسابدار مدیریت خبره» و «حسابدار مستقل خبره» را فراهم کرد.
 

آزمون حسابدار مالی خبره سال 1403
مطابق تصمیمات هیئت تشخیص صلاحیت حسابداران مالی خبره و شورای عالی انجمن، مقرر شده است از این پس آزمون‌های حسابدار مالی خبره انجمن حسابداران خبره ایران دست‌کم یک بار در سال برگزار شود. در همین راستا،  « ثبت‌نام در آزمون حسابدار مالی خبره سال 1403» از سوی دبیرخانه انجمن صادر و ثبت‌نام متقاضیان شرکت در این آزمون حداکثر تا پایان اسفند 1402 انجام می‌شود.

 

1.آزمون در نیمه دوم اردیبهشت 1403برگزار خواهد شد.
2. محل، تاریخ و ساعت برگزاری آزمون، حداقل دو هفته قبل از برگزاری جلسه آزمون از طریق وبگاه رسمی انجمن به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
3. مواد آزمون، نوع پرسش ‏ها(تستی/ تشریحی)، مدت زمان برگزاری، و حدّنصاب قبولی پس از تصویب توسط هیئت تشخیص حسابداران مالی خبره، حداقل دو ماه قبل از برگزاری جلسه آزمون از طریق وبگاه رسمی انجمن به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
4.تکمیل و ارسال این فرم و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون الزامی است. لینک دانلود فرم
پس از تکمیل فرم و مدارک مرتبط را به آدرس ایمیل  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال فرمایید
5. لینک ثبت نام در آزمون حسابدار مالی خبره سال 1403

 

شرایط داوطلبان»
1. داوطلب در تاریخ تسلیم درخواست پذیرش خبره به دبیرخانه باید حداقل دارای دو سال سابقه عضویت عادی در انجمن باشد و حق عضویت سالانه خود (از تاریخ پذیرش تا سال 1402) را پرداخت کرده باشد. مبداء آغاز عضویت عادی اعضاء در انجمن تاریخ تصویب آنان توسط شورای‏عالی است.

تبصره: اعضایی که سابقۀ کمتر از 2 سال دارند می‏ توانند در آزمون شرکت کنند و در صورت قبولی مدرک ایشان بعد از تکمیل سابقه صادر خواهد شد.

 

 

از طریق کانال رسمی انجمن در آپارات: فیلم مستند «ح: مثل حسابدار؛ مثل حرفه‌ای» با هدف تبیین اهداف انجمن حسابداران خبره ایران از ترویج گواهینامه‌های حرفه‌ای حسابداری در ایران منتشر شد

 

(برای مشاهده فیلم مستند «ح مثل حسابدار؛ مثل حرفه‌ای» که با هدف تبیین اهداف انجمن از 

ترویج گواهینامه‌های حرفه‌ای حسابداری در ایران تولید شده است، بر روی تصویر فوق کلیک کنید)

 

مقالات، میزگردها، گزارش‌ها و دیگر مطالبی که در ارتباط با گواهینامه‌های حرفه‌ای انجمن حسابداران خبره ایران در مجله حسابدار (ماهنامه انجمن) منتشر شده‌اند در پیوندهای زیر جهت مطالعه اعضای گرانمایه و دیگر علاقه‌مندان در دسترس هستند:

 

       آرشیو مجله حسابدار        

سازمان آگهی های
وبگاه انجمن :
۸۲ ۹۹ ۶۵ ۸۸
۸۳ ۹۹ ۶۵ ۸۸
۸۴ ۹۹ ۶۵ ۸۸
۸۵ ۹۹ ۶۵ ۸۸
ads@iica.ir
اطلاعات بیشتر