خوشامدگویی رحمت‌اله صادقیان (رئیس انجمن) به مناسبت «روز حسابدار»، سخنرانی حجت‌اله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملّی یونسکو – ایران، سخنرانی محمد عزیزالهی عضو هیئت مدیره و معاون توسعه بازار گروه همکاران سیستم، گزارش برگزاری «آزمون حسابدار مالی خبره سال 1398»، «آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1398» و «آزمون‌های گواهینامه خدمات مالیاتی مشاغل» توسط محسن قاسمی (دبیرکل انجمن)، وتقدیر از نفرات برگزیده این آزمون‌ها، کارکنان برگزیده انجمن، و چهره‌های ماندگار انجمن در سال 1398 از جمله بخش‌های مختلف سیزدهمین سالانه آیین گرامی‌داشت «روز حسابدار» انجمن حسابداران خبره ایران بود؛ که شامگاه یکشنبه، 17 آذر 1398، با حضور قریب به ششصد تن از اعضای انجمن و سایر مهمانان، در تالار دریای نور هتل بین‌المللی استقلال برگزار شد. مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT)، و گروه نرم‌افزاری همکاران سیستم، و سپیدار سیستم، ضمن حمایت مالی از این مراسم، با حضور در فضای نمایشگاهی این گردهمایی به معرفی خدمات و محصولات خود به حاضران پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن حسابداران خبره ایران، شامگاه یکشنبه، 17 آذر 1398، سیزدهمین سالانه آیین گرامی‌داشت «روز حسابدار» به همت انجمن حسابداران خبره ایران با حضور قریب به ششصد تن از اعضای انجمن و سایر مهمانان در تالار دریای نور هتل بین‌المللی استقلال برگزار شد. این مراسم از آذرماه 1386 تا کنون هرساله توسط انجمن حسابداران خبره ایران برگزار شده است (فهرست یازده آیین گرامیداشت برگزارشده در سال‌های گذشته، به همراه گزارش کامل آن‌ها، در این پیوند در دسترس است).

خوشامدگویی رحمت‌اله صادقیان، رئیس انجمن حسابداران خبره ایران
پیوند ویدئوی سخنرانی در  | اینستاگرام | تلگرام |

در آغاز مراسم، رحمت‌اله صادقیان رئیس شورای عالی انجمن حسابداران خبره ایران، در سخنرانی خوشامدگویی خود به نمایندگی از شورای عالی، دبیرکل و کارکنان انجمن، و شورای مدیریت، مدیر اجرایی و کارکنان مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT) روز حسابدار را به اعضای انجمن، حاضران در مراسم، جامعه قریب به یک میلیون و چهارصدهزار نفری حسابداران شاغل در زمینه‌های حرفه‌ای مختلف، جامعه بزرگ چهارصدهزار نفری دانشجویان حسابداری، و خانواده بزرگ قریب به چهار میلیون نفری حسابداران و وابستگان آنان تبریک گفت.

وی در ادامه، ابراز امیدواری کرد که جامعه بزرگ حسابداران ایران در رشد و اعتلای حرفه که هویت حرفه‌ای آنان در گروه آن است موفق باشند، و بتوانند در ایجاد نظم و انضباط مالی، شفافیت، ایجاد و افزایش اعتماد عمومی نقشی تاثیرگذار ایفا کنند. وی افزود: امیدوارم ما حسابداران ایران و همه حسابداران دهکده جهانی بتوانیم با به‌کارگیری سیستم‌های نوین مالی، نظارت و کنترل موثر، در پیشگیری و مبارزه با فسادهای مالی پیشتاز باشیم، و در ایجاد رفاه عمومی برای جامعه نقش‌آفرین باشیم. مشروح این سخنرانی در شماره پاییز 1398 مجله حسابدار (نشریه انجمن حسابداران خبره ایران) و ویدئوی کامل آن به زودی از طریق کانال رسمی انجمن حسابداران خبره ایران در آپارات (این پیوند) منتشر خواهد شد.

سخنرانی محمد عزیزالهی، عضو هیئت مدیره و معاون توسعه بازار گروه همکاران سیستم

پیوند ویدئوی سخنرانی در  | اینستاگرام | تلگرام |

وی در آغاز سخنان خود به نمایندگی از شرکتهای گروه همکاران سیستم روز حسابدار را به همه حسابداران تبریک گفت و تمام زحمات و خدمات آنان در سطح کشور قدردانی کرد. وی گفت: ما همواره به این افتخار کرده‌ایم که طی سی سال گذشته در کنار شما و با همکاری شما حسابداران توانسته‌ایم بسترهای مناسبی را برای خدمت‌رسانی و توسعه و پایداری کسب‌وکارها ایجاد کنیم. عزیزالهی تصریح کرد: امروزه گروه همکاران سیستم با بیش از سی سال سابقه ارائه راهکارهای نرم‌افزاری در زمینه‌های تخصصی حسابداری آماده پاسخگویی به همه نیازهای بخش‌های مختلف کشور است، و در این زمینه، جامعه بزرگ حسابداران کشور را شریک تجاری راهبردی خود می‌دانیم.

عضو هیئت مدیره گروه همکاران سیستم یادآورد شد: طی دهه‌های اخیر استفاده از راهکارهای نرم‌افزاری در جهان در زمینه‌های حسابداری و مالی بسیار متنوع شده است و به زمینه‌های مختلف حسابداری مدیریت، برنامه‌ریزی، و بودجه‌ریزی گسترش پیدا کرده است. ما نیز در گروه همکاران سیستم تلاش کرده‌ایم که به کمک شما در این مسیر گام برداریم. وی افزود: همواره فناوری به عنوان یکی از رانه‌های مهم در توسعه کسب‌وکارهای مختلف مد نظر بوده است، و اگر به روند آن در سطح جهانی نگاه کنیم، می‌بینیم که همه شرکت‌های بزرگ و موفق دنیا تلاش می‌کنند تا با استفاده از فناوری مسیر توسعه را هموار و تسهیل کنند. وی تاکید کرد: خوشبختانه همکاران سیستم نیز در این مسیر با ارتقای محصولات تحت ویندوز خود به محصولات تحت وب، امروز تمامی محصولات خود را در بستر ابر (cloud) ارائه می‌کند. بدین ترتیب، کسب‌وکارها از صرف پول و زمان برای توسعه و نگهداری تجهیزات سخت‌افزاری فراغت پیدا می‌کنند و همه نیازهای خود را در بستر رایانش ابری برآورده می‌کنند. وی افزود: همان طور که محصول "سپیدار" ما طی ده سال گذشته به خوبی توانسته است پاسخگوی نیازهای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط باشد، محصول "راهکاران ابری" ما نیز با همین هدف‌گذاری به بازار عرضه شده است.

معاون توسعه بازار گروه همکاران سیستم در معرفی شبکه بزرگ فروش محصولات همکاران سیستم گفت: امروز به جز مجموعه خود همکاران سیستم، بیش از 250 نماینده رسمی در سرتاسر کشور با گروه همکاران سیستم همکاری می‌کنند، که بسیاری از آنان از متخصصان حرفه حسابداری هستند، و امیدواریم با کمک شما دوستان حسابدار این شبکه بیش از این توسعه یابد.

عزیزالهی در ارتباط با فعالیت‌های آموزشی گروه همکاران سیستم گفت: ما در طول سال بیش از 60، 70 رویداد آموزشی در سطوح مختلف با کمک شما حسابداران در سرتاسر کشور برگزار می‌کنیم. در همین راستا، "رادیو مالی" نیز با اهداف آموزشی در مجموعه همکاران سیستم راه‌اندازی شده است که به تولید محتوای آموزشی در قالب صوتی (پادکست) می‌پردازد، و امروز با بیش از شش هزار مشترک از سرتاسر کشور یکی از شبکه‌های بزرگ رسانه‌های تخصصی حوزه حسابداری و مالی به شمار می‌آید و امیدواریم که با کمک شما عزیزان بتواند در توسعه دانش حسابداری و مالی در کشور تاثیرگذار باشد.

وی در پایان سخنرانی خود همه حسابداران علاقه‌مند را به حضور در همایش تخصصی رایانش ابری که توسط گروه همکاران سیستم در مورخ 17 دی 1398 در محل مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار خواهد شد فراخواند. مشروح این سخنرانی در شماره پاییز 1398 مجله حسابدار (نشریه انجمن حسابداران خبره ایران) و ویدئوی کامل آن به زودی از طریق کانال رسمی انجمن حسابداران خبره ایران در آپارات (این پیوند) منتشر خواهد شد.

سخنرانی حجت‌اله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملّی یونسکو – ایران

پیوند ویدئوی سخنرانی در  | اینستاگرام | تلگرام |

دبیرکل کمیسیون ملّی یونسکو – ایران در سخنرانی افتتاحیه این مراسم با تاکید بر این که آموزش و سواد تنها درس و مدرسه نیست، گفت: در بیانیه یونسکو، هر آن چه برای زندگی درست و بهتر زیستن لازم است، سواد محسوب می‌شود؛ بنابراین ارتباطات درست و حفظ محیط‌زیست نیز نوعی سواد است و در این بین یکی از تاکیدات یونسکو بر تحصیل «سواد مالی» است.

حجت‌الله ایوبی ادامه داد: ما در زمینه سواد مالی، بیسوادان فراوانی داریم؛ اما یونسکو عزم خود را جزم کرده که سواد مالی را در دنیا افزایش دهد که می‌توان از طریق آموزش کودکان در مدارس و آموختن نحوه اداره امور مالی به آنان بسیار موثر بود. همچنین مدیران ما در بخش‌های مختلف به‌شدت به این سواد نیاز دارند. حتی بسیاری از استادان دانشگاه‌ نیز از این دانش بی‌بهره هستند. وی توصیه کرد: همه کسانی که می‌خواهند مدیر شوند باید از طریق آموزش‌های انجمن حسابداران خبره ایران به سواد مالی مجهز شوند.

دبیرکل کمیسیون ملّی یونسکو – ایران با اشاره به سابقه ۷۰ ساله کمیسیون ملی یونسکو- ایران گفت: ایران جایگاه بلندی در یونسکو دارد، زیرا مهد علم، آموزش و فرهنگ است و جهانیان تمدن چند هزار ساله کشور ما را نمی‌توانند نادیده بگیرند. وی یادآور شد: ما در کمیسیون ملّی یونسکو – ایران ۱۴ کمیته ملی، ۱۶ کرسی مصوب، و ۸ مرکز شماره ۲ بین‌المللی داریم؛ و چند کمیته تخصصی از جمله کمیته آب و محیط‌زیست راه‌انداخته‌ایم، و کمیته سواد مالی نیز به‌زودی کار خود را آغاز خواهد کرد. وی تصریح کرد: بزرگان رشته حسابداری و مالی، نامزدهای عضویت در این کمیته هستند و ما می‌خواهیم انجمن حسابداران خبره ایران نیز در این کمیته حضور موثر داشته باشد.

ایوبی در پایان سخنان خود گفت: قرار است آموزش سواد مالی را با کمک شهرداری در ۷ شهر که از دیدگاه یونسکو، «شهر خلاق» معرفی شده‌اند، آغاز کنیم. مشروح این سخنرانی در شماره پاییز 1398 مجله حسابدار (نشریه انجمن حسابداران خبره ایران) و ویدئوی کامل آن به زودی از طریق کانال رسمی انجمن حسابداران خبره ایران در آپارات (این پیوند) منتشر خواهد شد.

گزارش محسن قاسمی، دبیرکل انجمن حسابداران خبره ایران، از برگزاری «آزمون حسابدار مالی خبره سال 1398»، «آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1398» و «آزمون‌های گواهینامه خدمات مالیاتی مشاغل»

پیوند ویدئوی سخنرانی در  | اینستاگرام | تلگرام |

در ادامه مراسم، گزارش خلاصه‌ای از فرایند برگزاری «آزمون حسابدار مالی خبره سال 1398»، «آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1398» (جمعه، 1 آذر 1398) و «آزمون‌های گواهینامه خدمات مالیاتی مشاغل» (اردیبهشت و آبان 1398) توسط محسن قاسمی، دبیرکل انجمن، ارائه شد. قاسمی در سخنان خود یادآور شد: پس از تصویب اساسنامه جدید انجمن (در مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 23 تیر 1393) یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در انجمن و حتی در حرفه حسابداری ایران محقق شد، فراهم شدن امکان صدور گواهینامه‌های حرفه‌ای در زمینه خدمات غیراطمینان‌بخشی (غیر حسابرسی مستقل) بود. چرا که پیش از آن، صرفاَ دو گواهینامه «حسابدار مستقل» (انجمن حسابداران خبره ایران، از سال 1364) و «حسابدار رسمی» (جامعه حسابداران رسمی ایران، از سال 1380) در حرفه حسابداری ایران صادر می‌شد که فقط حسابرسان مستقل امکان دریافت آن را داشتند. ولی از سال 1396 که اساسنامه انجمن به ثبت رسید، با عملیاتی شدن دو گواهینامه حرفه‌ای «حسابدار مالی خبره (CFA)» و «حسابدار مدیریت خبره (CMA)» هم اینک حسابداران حرفه‌ای غیرحسابرس نیز این امکان را دارند که از سوی یک انجمن حرفه‌ای گواهینامه حرفه‌ای مرتبط با شغل خود را دریافت کنند.

دبیرکل انجمن حسابداران خبره ایران در همین ارتباط افزود: در سال جاری نیز با توجه به تکالیف مالیاتی جدید صاحبان مشاغل در ارسال اظهارنامه الکترونیکی مالیات عملکرد و مالیات ارزش افزوده و ارسال فهرست معاملات فصلی و فهرست حقوق و دستمزد کارکنان خود که عمدتا مشابه ایفای تکالیف مالیاتی اشخاص حقوقی نیازمند پیگیری و انجام توسط حسابداران متخصص و کارآزموده است، انجمن حسابداران خبره ایران با هدف ارائه خدمت به جامعه و نیز ایجاد فرصت شغلی تخصصی برای دانش‌آموختگان حسابداری اقدام به طراحی و صدور «گواهینامه خدمات مالیاتی مشاغل» کرده است که از طریق برگزاری آزمون عملی به حسابداران واجد شرایط اعطا می‌شود. قاسمی در همین ارتباط یادآور شد: طی روزهای اخیر نیز انتشارات انجمن حسابداران خبره ایران به همت دو تن از اعضای انجمن (مهدی غریب و رامین امیدی) اقدام به انتشار «اولین راهنمای جامع و کاربردی خدمات مالیاتی مشاغل» کرده است که به منبعی سودمند می‌تواند مورد استفاده داوطلبان شرکت در آزمون‌های انجمن قرار گیرد. به گفته وی: علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند از طریق فروشگاه کتاب واقع در مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT) نسبت به تهیه این کتاب اقدام کنند. مشروح این سخنرانی در شماره پاییز 1398 مجله حسابدار (نشریه انجمن حسابداران خبره ایران) و ویدئوی کامل آن به زودی از طریق کانال رسمی انجمن حسابداران خبره ایران در آپارات (این پیوند) منتشر خواهد شد.

تقدیر از سه نفر برتر «آزمون حسابدار مالی خبره سال 1398»

1) حميدرضا صالحی، 2) سعيد پرتو، و 3) محسن رحيمی در آباد

پیوند ویدئوی مراسم تقدیر در  | اینستاگرام | تلگرام |

پس از توضیحات دبیرکل، با حضور دو تن از اعضای هیئت تشخیص صلاحیت حسابداران مالی خبره، سیدمحمد باقرآبادی و مریم علیشیری، از سه نفر برتر «آزمون حسابدار مالی خبره سال 1398» که در روز جمعه، 1 آذر 1398 برگزار شده بود به ترتیب زیر تقدیر به عمل آمد:

  1. رتبه نخست: حميدرضا صالحی
  2. رتبه دوم: سعيد پرتو
  3. رتبه سوم: محسن رحيمی در آباد

بنا به اعلام امور اعضای انجمن حسابداران خبره ایران فهرست اسامی سایر پذیرفته‌شدگان این آزمون (به ترتیب رتبه) بدین شرح است: بابک وهابی، اسحاق جانباز، جلیل ایوانی، مجید باقیات، علی فتوحی اردکانی، بهنام شیری، و بهرام رستمی

ویدئوی کامل این بخش از مراسم به زودی از طریق کانال رسمی انجمن حسابداران خبره ایران در آپارات (این پیوند) منتشر خواهد شد.

تقدیر از سه نفر برتر «آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1398»

1) سمانه هاشم‌زاده، 2) ناهیده باقری، و 3) اباذر نیکخواه

پیوند ویدئوی مراسم تقدیر در  | اینستاگرام | تلگرام |

بلافاصله نیز، با حضور اعضای هیئت تشخیص صلاحیت حسابداران مدیریت خبره، به ترتیب الفبا، مهران آقایی، امیر ابراهیمزاده، منصور شمساحمدی، رحمتاله صادقیان، و اسفندیار گرشاسبی، از سه نفر برتر «آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1398» که در روز جمعه، 1 آذر 1398 برگزار شده بود به ترتیب زیر تقدیر به عمل آمد:

  1. رتبه نخست: سمانه هاشم‌زاده
  2. رتبه دوم: ناهیده باقری
  3. رتبه سوم: اباذر نیکخواه

بنا به اعلام امور اعضای انجمن حسابداران خبره ایران فهرست اسامی سایر پذیرفته‌شدگان این آزمون (به ترتیب رتبه) بدین شرح است: مهدی محمدی ملاحاجلوئی، احمد غفاری، محمودرضا توحيد نژاد، پیمان میرزا محمدی، قاسم عابدزاده، مسعود شاهوردی، محمد نوامید هیق، مهدی  صفاری، جواد خراسانی‌نژاد، و ستوده باقری

نامبردگان زیر نیز به صورت مشروط در ماده «برنامه‌ریزی استراتژیک» پذیرفته شدند: اباذر جلالی اصفهانی، ملیحه رستمی، رحمان رجبی، سمیه عبدی‌نسب سارمی، و مسعود امیرآتشانی

ویدئوی کامل این بخش از مراسم به زودی از طریق کانال رسمی انجمن حسابداران خبره ایران در آپارات (این پیوند) منتشر خواهد شد.

تقدیر از سه نفر برتر «آزمون گواهینامه خدمات مالیاتی مشاغل»

اردیبهشت 1398 به ترتیب: 1) زهره زحمت کش، 2) بیتاسادات جمالی کرمانشاهی، و 3) نسترن میرزا زاده مفرد

آبان 1398 به ترتیب: 1) نرگس محمدی، 2) حامد محرابی، و 3) فاطمه صیتی

پیوند ویدئوی مراسم تقدیر در  | اینستاگرام | تلگرام |

سپس، با حضور اعضای کارگروه گواهینامه خدمات مالیاتی مشاغل، به ترتیب الفبا، مصطفی باتقوا، کتایون تفرشی راد، منصور شمس احمدی، مهدی غریب، محسن قاسمی، و مهدی مقدسی، از سه نفر برتر «آزمون گواهینامه خدمات مالیاتی مشاغل» که اردیبهشت و آبان 1398 برگزار شده بودند به ترتیب فوق تقدیر به عمل آمد. فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون اردیبهشت 1398 در این پیوند و فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون آبان 1398 در این پیوند اعلام شده است.

ویدئوی کامل این بخش از مراسم به زودی از طریق کانال رسمی انجمن حسابداران خبره ایران در آپارات (این پیوند) منتشر خواهد شد.

تقدیر از کارکنان برگزیده انجمن حسابداران خبره ایران

اکرم هاشمپور (سمیعی) و صدیقه ذوالفقاری | پیوند ویدئوی مراسم تقدیر در  | اینستاگرام | تلگرام |

و تقدیر از خبرنگار برگزیده حوزه حسابداری ومالی

مجید اسکندری (روزنامه دنیای اقتصاد) | پیوند ویدئوی مراسم تقدیر در  | اینستاگرام | تلگرام |

در ادامه مراسم با حضور رحمت‌اله صادقیان رئیس شورای عالی و محسن قاسمی دبیرکل انجمن حسابداران خبره ایران از خدمات ارزشمند اکرم هاشمپور (سمیعی) و صدیقه ذوالفقاری به ترتیب در اداره امور اعضاء و نشریه انجمن تقدیر شد. در این بخش، همچنین، از خدمات خبرنگاری و رسانه‌ای مجید اسکندری خبرنگار روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان خبرنگار تخصصی حوزه حسابداری و مالی قدردانی شد. ویدئوی کامل این بخش از مراسم به زودی از طریق کانال رسمی انجمن حسابداران خبره ایران در آپارات (این پیوند) منتشر خواهد شد.

تقدیر از چهره‌های ماندگار انجمن حسابداران خبره ایران

در بخش پایانی تقدیرها، با حضور اعضای شورای عالی انجمن حسابداران خبره ایران، به ترتیب سمت/الفبا، رحمت‌اله صادقیان، منصور شمس احمدی، مصطفی باتقوا، سیدمحمد باقرآبادی، مهران آقایی، امیر ابراهیم‌زاده، مریم علیشیری، و محمدحسن فامیلی، از یک عمر خدمات ارزشمند و مشارکت تأثیرگذار ابوالقاسم فخاریان، منوچهر بیات، رسول محمدی سالک، مصطفی احمدی وسطی کلائی، و احمد عبایی کوپایی در راستای تحقّق اهداف و اعتلای نام انجمن به عنوان چهره‌های ماندگار انجمن حسابداران خبره ایران تقدیر شد. ویدئوی کامل این بخش از مراسم به زودی از طریق کانال رسمی انجمن حسابداران خبره ایران در آپارات (این پیوند) منتشر خواهد شد.

شماران

 
نرم افزار حسابداری تیپ
 

 
پردازش گر تراز سامانه